Adres

İZMİR ŞUBE İsmet Kaptan Mah. 1364. Sk No:14 Sema İş Merk. Kat: 3 Dai:302 ÇANKAYA / İZMİR

MANİSA ŞUBE 1. Anafartalar Mah. 1610 Sk. No: 3/C ŞEHZADELER / MANİSA

Telefon/Faks

Manisa Şube:

0 236 234 00 93

İzmir Şube:

0 232 450 02 02


0 554 774 89 62

YANGIN ALARM SİSTEMLERİ

YANGIN ALARM SİSTEMLERİ

YANGIN ALARM SİSTEMLERİ

    2002 yılında pek çok firma için kurulması zorunlu sistemlerden biri haline getirilen yangın alarm sistemleri, detaylı çalışılması ve incelikle kurulması gereken bir sistemdir. Olası yangınlar sonucunda yaşanabilecek can ve mal kaybının minimuma indirilmesi ancak doğru çalışan bir alarm sistemi sayesinde mümkün olmaktadır. Sistemler, kuruldukları alanlarda yangının en kısa sürede algılanmasını sağlamaktadır. İşine ve çalışanlarına değer veren her şirket sahibi, bu meseleyi hafife almayıp işin uzmanlarından yardım almalıdır. İzmir yangın alarm sistemleri konusunda danışmanlık ve hizmet almak isteyen herkes bize ulaşabilir.

Yangın Alarm Sistemleri Sanıldığından Daha Detaylıdır

   Doğru bir sistem, birden fazla parçanın sistematik olarak yerleştirilmesine ve bu sorunsuz çalışmasına bağlıdır. İnternetten alınacak duman dedektörleri ne yazık ki her mekana ve çalışma ortamına uygun olmamaktadır. Yanlış takılan bir dedektör ciddi durumlarda çok geç harekete geçebilir ya da sürekli alarmı tetikleyerek sinir bozucu olabilir.

   İzmir yangın alarm sistemleri konusunda firmamıza güvenebilirsiniz. Yıllardır edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda size en uygun sistem malzemelerini seçer ve kurulumlarını gerçekleştiririz. Ortam sıcaklığındaki değişimleri algılayan sıcaklık dedektörleri yangın anında ilk habercilerdir. Bu dedktörlerin kullanılabilecekleri alanlar ise malzemelerine ve kendilerini tetikleyen etkenlere göre değişmektedir. Dedektörler mekanik ve elektronik olarak ikiye ayrılmaktadır. Dilendiği takdirde mekan için bir sıcaklık ayarı belirlenir üst sınır aşıldığı takdirde dedektörler harekete geçer. Belli bir sıcaklık dengesinin korunması gereken mekanlarda kullanılmaları önerilmektedir.

   Lineer sisteme sahip dedektörler ise geniş işyerleri için idealdir. Bu dedektörler birden fazla alanda ısı karşılaştırması yaparlar. Daha küçük alanlarda ise spor dedektörlerin kullanılması idealdir. Isı dedektörlerinin yanı sıra duman ve alev dedektörleri de alarm sistemlerinin önemli parçalarıdır. Duman ve ısı artışının ölçülmesinin zor olduğu mekanlarda alevlerin çıkardığı kızılötesi ışınları algılamak için ultraviyole dedektörler kullanılmaktadır. İzmir yangın alarm sistemleri firması olarak uzman kadromuzla mekanınız için en uygun dedektörleri belirlemenizde yardımcı olabilriiz.

Yangın Alarm Sistemleri Pahalı mıdır?

   İzmir gibi Manisa yangın alarm sistemleri araştırmaları yapan herkese yardım etmekteyiz. Sistem içinde tercih edilen malzemeler, mekan büyüklüğü ve müşteri bütçesi doğrultusunda size uygun maliyetli projeler sunmaktayız. Unutmayınız ki bu sistemler zorunlu olmakla beraber can ve mal güvenliğinizin korunmasında da önemlidirler. Olası bir yangın durumunda kaybedebilecekleriniz bu sistemlerin maliyetinden çok daha fazladır.